HİZMETLERİMİZ > CNC HİZMETİ

CNC Kesim

Cnc kesim ; mdf , kontraplak , pleksi , ağaç , masifpan , sunta gibi malzemelerin otomatik  makinalarda kesilmesidir.

Cnc makinası Nedir Nasıl Çalışır ?

Cad ve Cam. programlarında çizilmiş olan dwg , dxf , igs , stl , gibi çizim uzantılı dosyaların makina programlarına aktarılarak bıçakve  takımların belirlenmesin ‘ den sonra makinada işlenmesidir. Cnc makinasında eğri kesim , 3 boyutlu çizim ve kesim yapmak mümkündür.

CNC, Computer Numerical Control tanımının kısaltmasıdır. Sert materyallerin kesiminde ve biçimlendirilmesinde kullanılan bir kesim yöntemidir. Bir tezgah üzerine kurulu, tabla ve kesim kafasından oluşan düzlemen CNC tezgahı denmektedir. İlkel örneği olan tornaya göre oldukça kapsamlı işlemler yapabilen CNC Kesim yapan firmalar Sac, Demir, Çelik, Alüminyum, Ahşap, Pleksi ve benzeri tüm düzlemleri biçimlendirebilmektedirler. CNC kesim fiyatlandırma süreci, işin niteliğine göre değişebilmektedir. Elbette kullanılan sistemin kalitesi de fiyatlara etki etmektedir. Kullanılan teknoloji, işin neticesinde direkt etki etmekte, sonuçları ve dolayısıyla maliyetleri de değişmektedir. Elbette CNC Kesim Fiyatı kullanılan materyalin biçimlendirilmesi için harcanan süreye göre de değişmektedir. Örneğin Ahşap CNC Kesim fiyatları ile, Alüminyum ve Sac kesim fiyatları doğal olarak farklı olacaktır. Hem kullanılacak kesme yöntemi ve kesme ucu değişecek hem de süre buna mukabil değişecektir. Tabii kesimde kullanılacak modelde de kesim süresini etkileyeceğinden fiyat üzerinde etkili olacaktır. Detaylı kesimlerde fiyat bir miktar daha fazla yükselecektir.

CNC kesim işlemlerinde farklı teknolojileri kullanılmaktadır. Standart CNC’nin yanında, CNC Plazma kesim, CNC Oksijen Kesim, CNC Lazer Kesim teknolojileri işin vasfına ve gereksinimlerine göre tercih edilebilmektedir. CNC Kesim fiyatları kesim teknolojisine göre de farklılık göstermektedir. CNC Kesim Yapan firmalar bu teknolojilere sahip olmakla birlikte CNC Kesim Fiyatı alırken müşteri yorumlarının incelenmesinde fayda vardır. Zira her ne kadar donanıma sahip olunsa da, firmanın donanımı kullanma kabiliyetleri üretim standartları üzerinde etkili olmaktadır. Tabii donanım düzenli olarak bakım ve kontrolden geçirilmeli ve kalibrasyonunun da yapılması gereklidir. Bu maliyetleri üstlenmekten kaçınan firmaların ürünleri de buna mukabil yüksek vasıflara sahip olmayacaktır.

CNC kesim fiyatları, değişken olmakla birlikte bir piyasa standardı olduğu söylemek yanlış olmayacaktır. CNC Kesim fiyatı almak ve sizin için en uygun firmayı bulmak için kimuretir.com üzerinden ücretsiz talep oluşturabilirsiniz. Daha sonrasında imalat konusunda profesyonel firmalar talebinize teklifler verecektir. Bu teklifler arasından en uygun olanı seçtikten sonra üretimi başlatabilirsiniz.

 


İLETİŞİM

Bizimle İletişime Geçin

Her türlü soru ve sorunlarınız için 7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Adres

İVEDİKOSB Mah, 1470. Sk. No:119, 06374 Yenimahalle/Ankara

Mail

info@yasammakina.com

Telefon

0 (541) 699 04 85